Narciarska trasa biegowa w pluskach

Narciarska trasa biegowa w pluskach. Oferujemy

  • Wędkarstwo podlodowe na jezioro Plusznym
  • Wypożyczalnia  nart biegówek w Pluskach
  • Trasa biegowa w pluskach

Z pewnością fajnym okresem w Pluskach jest sezon zimowy, z kulminacją przypadającą we ferie. Bezpośrednie sąsiedztwo Olsztyna oraz kartasiówla, a także rewelacyjnie trasy biegowe w lasach sprawiają, że już spadnie snieg ściągają tutaj rzesze miłośników sportów zimowych.

Biegi na nartach dużo osób traktuje jako „piesze zdrowe eskapady”, podczas których można się zmagać z trasami o różnych długościach i stopniach trudności. Ówcześnie to bardzo popularna metoda aktywnego wypoczynku dlatego też profesjonalnych tras biegowych jest coraz więcej. Są one przystosowane dla turystów nie tylko pod względem nawierzchni czy bezpieczeństwa, ale również pięknych widoków. Oczywiście aby pospacerować na nartach, nie musimy wybierać oznaczonych tras, każde bezpieczne miejsce zimową porą jest dobre na taką przechadzkę.

Narciarstwo biegowe zarówno stylem klasycznym, jak i łyżwowym to dyscyplina o charakterze biegowym. Niezwykle istotna jest tu synchronizacja ruchu, a więc prawidłowa praca rąk i nóg. Aby przygotować organizm do wysiłku wytrzymałościowego należy zacząć od ćwiczeń w formie truchtu, marszobiegu i biegu w celu podniesienia temperatury ciała. Następnie należy wykonać wszelkiego rodzaju wymachy w celu rozruszania stawów i przyczepów mięśniowych, aby potem odpowiednio przygotować mięśnie do rozciągania (stretchingu). Mile widziane są akcenty skipowe (unoszenie wysoko kolan), zaczerpnięte z lekkiej atletyki.

Trasa Biegowa w Pluskach

  Kontakt